1 września zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja letniej szkoły przedsiębiorczości Brave Camp, organizowanej przez Inkubator UW. Pierwsze miejsce w konkursie o grant na realizację swojej inicjatywy zdobył Karol Pierzchała, student Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych UW, pomysłodawca inteligentnej kołdry.
Akademia przedsiębiorczości Brave Camp skierowana jest do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ma sprzyjać rozwijaniu przedsiębiorczości studentów, doktorantów i pracowników uczelni.
Tegoroczna, dziesiąta edycja odbyła się między 27 sierpnia a 1 września w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Uczestnicy wzięli udział m.in. w warsztatach dotyczących innowacji, triady strategicznej, service design, marketingu i finansów.
W wydarzeniu uczestniczyło dwadzieścia jeden osób, w tym sześć z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Grant na pomysł
Ostatniego dnia wyjazdu uczestnicy rywalizowali w konkursie o grant na rozwój swojego pomysłu. W wyniku preeliminacji wybranych zostało jedenaście projektów, które zaprezentowane zostały podczas Gali DemoNight. Przyznano trzy nagrody główne, nagrodę publiczności, nagrodę od absolwentów i laureatów poprzednich edycji, a także nagrodę specjalną od UWRC sp. z o.o.
Laureaci 10. edycji Brave Camp:
Pierwsze miejsce i grant o wartości sześciu tysięcy złotych / nagroda publiczności / nagroda od absolwentów i laureatów poprzednich edycji Brave Campu: Karol Pierzchała, student Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych UW, za projekt Brusleep – inteligentną kołdrę.
Drugie miejsce i grant o wartości czterech tysięcy złotych: Justyna Tylutki, studentka Wydziału Zarządzania UW, za projekt toast&go – śniadanie czekające po drodze.
Trzecie miejsce i grant o wartości dwóch tysięcy złotych: Piotr Grajewski, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW, za projekt Cyfrowa psychologia – platformę promującą zdrowie psychiczne w kontekście wpływu technologii i świata cyfrowego na zdrowie psychiczne.
Nagroda specjalna UWRC sp. z o. o.: Szymon Hajduk, student Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, za projekt Spermwise – aplikację, która ma pomóc niepłodnym mężczyznom w monitorowaniu i kontrolowaniu procesu terapeutycznego.