Studenci i doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą zgłaszać się do tegorocznej edycji zawodów Urban Health Case Challenge Sojuszu 4EU+. Uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawić rozwiązanie problemu dotyczącego otyłości w środowisku miejskim. Aplikacje zgłoszeniowe należy przesyłać do 27 października.

Urban Health Case Challenge to zawody skierowane do studentów i doktorantów z uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+, którego członkiem jest Uniwersytet Warszawski, oraz Uniwersytetu w Uppsali i Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego. Inicjatywa wzmacnia kompetencje i zaangażowanie w zakresie rozwiązywania rzeczywistych problemów współczesnego świata poprzez praktyczne, teoretyczne, innowacyjne i interdyscyplinarne nauczanie.

 

Tegoroczna edycja zawodów będzie dotyczyć problemu otyłości w środowisku miejskim. Choroba ta jest jednym z głównych wyzwań cywilizacyjnych obecnych czasów. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest ona często wynikiem zmian środowiskowych i społecznych związanych z postępem i brakiem wspierających polityk resortowych z zakresu zdrowia, rolnictwa, transportu, planowania urbanistycznego, środowiska, przetwórstwa żywności, dystrybucji, marketingu czy edukacji.

 

Wykłady i zawody

Nad konkretnym rozwiązaniem problemu będą pracować międzyinterdyscyplinarne zespoły, składające się z czterech studentów i doktorantów reprezentujących różne uczelnie. Formuła zawodów jest mieszana. W listopadzie odbędą się wprowadzające wykłady online, a od 9 do 12 grudnia uczestnicy spotkają się stacjonarnie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wtedy też zostanie przedstawione konkretne zadanie do rozwiązania. Każdy zespół zaprezentuje swoje rozwiązanie przed jury podczas sesji pitchingowej, która odbędzie się 12 grudnia.

 

Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go pod adresem uhcc2023(at)wne.uw.edu.pl. Termin przesyłania aplikacji upływa 27 października.

 

Zawody Urban Health Case Challenge przygotowywane są przez Sojusz 4EU+ we współpracy z organizatorami IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarność Zdrowia i Opieki Zdrowotnej” (4th International Scientific Conference Interdisciplinarity of Health and Healthcare).

 

Konkurs wpisuje się w cele i założenia Flagshipu 1 „Zdrowie i zmiany demograficzne w środowisku miejskim”. To jeden z czterech obszarów priorytetowych, w ramach których prowadzone są badania naukowe przez Sojusz 4EU+.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.