25 stycznia (środa) odbędzie się wykład „Za oknami świta. Samoorganizacja, czyn społeczny i entuzjazm z punktu widzenia antropologa kultury” organizowany przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW w ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy”.

Prelegentem będzie dr hab. Tomasz Rakowski z Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce UW, który w swoim wystąpieniu omówi proces samoorganizacji, czynu społecznego i entuzjazmu pracy pojawiających się w różnych miejscach: w Polsce czasu socjalizmu i w okresie transformacji, ale także równolegle w innych rejonach świata: w Azji czy we współczesnej Mongolii.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32. Wydarzenie będzie również transmitowane na uniwersyteckim kanale YouTube >>