29 listopada (środa) odbędzie się wykład pn. „Uniwersytet i Warszawa. Miasto w mieście czy miasto obok miasta?”, który wygłosi mgr inż. Grzegorz Mika, architekt i varsavianista. Organizatorami prelekcji są: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Jakie wnioski i obserwacje możemy wyciągnąć z 200 lat tradycji Uniwersytetu? Jakie lekcje na przyszłość daje nam historia urbanistyki i architektury? Czy kampus powinien być światem całkowicie autonomicznym, czy zintegrowanym z miastem? Powyższe pytania i zagadnienia będą tematem prelekcji.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu UNIWERSYTET WARSZAWY.

Prelekcja rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube UW.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wydarzenia >>