Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na spotkanie „Przez Rwandę, Toro, Bunioro i terytoria Azande. Dziennik badań Jana Czekanowskiego w Afryce Centralnej w latach 1907–1909” organizowane z okazji wydania przez Polską Akademię Umiejętności w 2023 roku dziennika badań antropologiczno-etnologicznych Jana Czekanowskiego. W spotkaniu udział wezmą: dr hab. Joanna Bar, Krystyna Brzezińska, dr Eugeniusz Rzewuski oraz prof. Michał Tymowski.

Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66), w Sali im. Samuela Bogumiła Lindego (poziom 3).

Prezentacji książki towarzyszyć będzie wystawa czternastu fotografii autorstwa Jana Czekanowskiego, wykonanych w trakcie prac terenowych w Afryce Centralnej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej >>