13 maja na Wydziale Filozofii UW odbędzie się międzynarodowa konferencja „AI, Philosophy and Religion”.

Czy Sztuczna Inteligencja radzi sobie jako teolog? Czy można z nią sensownie rozmawiać o religii? Jakie pytania filozoficzne dotyczące AI wciąż domagają się odpowiedzi, a jakich jeszcze nie postawiliśmy? Na te i inne pytania dotyczące AI odpowiedzą m.in. Bruno Banelli, ekspert od AI, prof. Mehmet Bulgen z Uniwersytetu Marmara w Stambule, prof. Ines Skelac z Uniwersytetu w Zagrzebiu oraz prof. Stanisław Krajewski, wiodący filozof w zakresie zagadnień dotyczących dialogu, w tym dialogu międzyreligijnego, współtwórca Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Wydarzenie współorganizować będzie dr Furkan Özçelik z Uniwersytetu w Tuluzie.

Konferencja odbędzie się w budynku Wydziału Filozofii UW w Auli im. M. Ossowskiej.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie Wydziału Filozofii UW >> oraz na stronie konferencji >>.