18 czerwca w Sali Złotej w Pałacu Kazimierzowskim odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie realizacji w Karpaczu Forum AI.

List intencyjny podpisało siedmioro sygnatariuszy: Uniwersytet Warszawski, Ministerstwo Cyfryzacji, Politechnika Krakowska, Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Poznańska oraz Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

– Nauka musi nie tylko podążać, ale wręcz wyprzedzać potrzeby nowoczesnej gospodarki i rozwoju cywilizacyjnego. Nowoczesne uniwersytety muszą mieć związki z biznesem i nowymi technologiami. Chcemy kształcić przyszłych przedsiębiorców, innowatorów i kreatorów rynku. Forum Sztucznej Inteligencji (Forum AI) w Karpaczu służy wsparciu tych działań. To tu będziemy wymieniać się doświadczeniami, ustalać potrzeby i określać wspólne cele, a przez to budować konkurencyjną gospodarkę i budować międzynarodowe bezpieczeństwo. Nasi studenci i absolwenci mają olbrzymi potencjał – powiedział rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak.

– Organizacja Forum AI podczas nadchodzącego Forum Ekonomicznego w Karpaczu to wydarzenie o niezwykłej wadze. W dobie dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji, takie forum jest niezbędną platformą do wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk między naukowcami, przedsiębiorcami oraz decydentami – dodał kanclerz UW Robert Grey.

Forum Sztucznej Inteligencji odbywać się będzie 3-5 września 2024 roku w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Będzie jednym z największym wydarzeń z zakresu AI skupiającym wybitnych ekspertów z tej dziedziny.