19 czerwca w Pałacu Kazimierzowskim odbyło się spotkanie dotyczące zacieśnienia współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a chińską uczelnią Tianjin University. Obie instytucje wyraziły chęć pogłębienia wzajemnych relacji w takich obszarach jak m.in. medycyna, prawo czy matematyka.

Uniwersytet Warszawski współpracuje z Tianjin University od 2018 roku. Wtedy to zostało zawarte porozumienie o współpracy dotyczące m.in. wymiany akademickiej, wspólnych programów badawczych i dydaktycznych oraz działań kulturalnych i artystycznych.

19 czerwca na UW odbyło się drugie z kolei spotkanie reprezentantów obu uczelni. Uczestniczył w nim prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań oraz naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Ewa Bulska, dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, dr Małgorzata Religa, prof. Agata Bareja-Starzyńska, dr hab. Józef Pawłowski z Wydziału Orientalistycznego oraz prof. Adam Osękowski z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Wśród sześcioosobowej delegacji z Chin byli m.in. przedstawiciele Szkoły Nauk Farmaceutycznych i Technologii (School of Pharmaceutical Science and Technology), Szkoły Matematycznej (School of Mathematics) czy Szkoły Inżynierii Elektrycznej i Informatycznej (School of Electrical and Information Engineering).

Naukowcy z obu uczelni zaprezentowali swoje jednostki oraz dyskutowali na temat pogłębienia współpracy w takich dziedzinach nauk jak medycyna, matematyka, prawo, chemia, biologia czy sinologia.