Od 17 do 18 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa „Przełomy. Najnowsze badania w naukach humanistycznych i społecznych”. Wydarzenie będzie przestrzenią do zaprezentowania najnowszych osiągnięć naukowczyń i naukowców, realizujących projekty w ramach grantów Nowe Idee i innych konkursów na projekty badawcze w Priorytetowych Obszarach Badawczych IV i V.

Oprócz wystąpień konferencyjnych planowane są spotkania z laureatkami i laureatami grantów ERC na UW dotyczące procesu formowania pomysłów na projekty badawcze, szkolenie dla grantobiorców i spotkania z menedżerkami i menedżerami nauki.

Laureatki i laureaci grantów realizowanych w POB IV i V zainteresowani wygłoszeniem prezentacji proszeni są o przesyłanie abstraktów (150-300 słów) na adres research.managers[at]uw.edu.pl do 2 września 2024 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną najciekawsze propozycje.