9 lipca prorektor UW ds. badań prof. Zygmunt Lalak spotkał się z przedstawicielami południowokoreańskiego Kyungpook National University. Rozmowy dotyczyły współpracy obu uczelni w zakresie dydaktyki i badań naukowych.

Kyungpook National University (KNU) to istniejąca od 1946 roku uczelnia zlokalizowana w Korei Południowej. Uczy się tu ponad 35 tys. studentów i pracuje prawie 2,5 tys. osób. W czerwcu uniwersytet ogłosił utworzenie KNU Global Initiative Center for Exchange oraz wybór Global Matching Major 30 w ramach swojego projektu 2024 Glocal Innovation Project. Dzięki tym inicjatywom KNU zamierza kompleksowo rozszerzyć swoje programy wymiany międzynarodowej i zapewnić studentom szerszy wachlarz możliwości zdobycia międzynarodowego doświadczenia.

Uczelnia uczestniczy też w programie stypendialnym Brain Korea 21 wspierającym wybitnych naukowców w ich działalności związanej z odpowiadaniem na wyzwania współczesnego świata.

Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim w ramach tych dwóch inicjatyw była tematem rozmów podczas zorganizowanego 9 lipca w Pałacu Kazimierzowskim spotkania reprezentantów KNU z prorektorem UW ds. badań prof. Zygmuntem Lalakiem. Wśród przedstawicieli Kyungpook National University byli dr In-Jung Lee (Vice President for Research & Industry-Academia Affairs), Jae Hong An (Team Leader, Office of Graduate Studies) i Hyunwoo Lee (International Program Coordinator, Office of International Affairs). W spotkaniu wzięły udział też reprezentantki Biura Współpracy z Zagranicą i Biura Międzynarodowych Programów Badawczych UW.

UW i Korea Południowa

Uniwersytet Warszawski aktywnie współpracuje z uczelniami południowokoreańskimi m.in. w zakresie wymiany studenckiej i mobilności naukowej. Wśród partnerów UW znajdują się m.in.: Hankuk University of Foreign Studies, Korea University, Kyung Hee University, KNU, Soongsil University, University of Seoul, Ajou University, Chonnam University i Chung-Ang University.