W II edycji QS World University Rankings: Europe 2025 Uniwersytet Warszawski zajął 96. miejsce, osiągając najlepszy wynik spośród uczelni w Polsce.

Quacquarelli Symonds opublikował nową wersję rankingu uczelni zestawiającego wyłącznie ośrodki akademickie w Europie.

Sklasyfikowano w nim 684 szkoły wyższe  z czterdziestu dwóch lokalizacji, w  tym trzydzieści dwie uczelnie z Polski.

Oceniano m.in. renomę uczelni, reputację wśród pracodawców, cytowalność, międzynarodową sieć badawczą, liczbę publikacji w przeliczeniu na wydział, wyniki dotyczące zatrudnienia absolwentów, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, liczbę studentów i pracowników z zagranicy, liczbę studentów wyjeżdżających w ramach wymiany, zrównoważony rozwój.

W aktualnym zestawieniu Uniwersytet Warszawski zajął 96. miejsce. To najlepszy wynik spośród polskich uczelni ujętych w rankingu.

Na podium uczelni europejskich są kolejno: ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology, Imperial College London i University of Oxford.

Pełne wyniki rankingu QS World University Rankings: Europe 2024 znajdują się na stronie QS Top Universities >>