W lipcu podpisano umowę między Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów UW a Instytutem Fizyki Współczesnej Chińskiej Akademii Nauk. Porozumienie przewiduje realizację wspólnych projektów badawczych, wymianę naukowców i pracowników technicznych oraz współpracę w zakresie kształcenia studentów i doktorantów.

W spotkaniu na Uniwersytecie Warszawskim uczestniczyli m.in. prorektor UW ds. badań prof. Zygmunt Lalak, przedstawiciele Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów (ŚLCJ) UW, w tym p.o. dyrektora dr Paweł Napiórkowski i zastępca dyrektora ds. technicznych dr Jarosław Choiński, a także reprezentanci Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Wśród gości z Chińskiej Akademii Nauk byli: prof. Enge Wang prof. Hongwei Zhao, dr Shan Sha oraz dr Song Guo.

Rezultatem spotkania było podpisanie bilateralnej umowy ramowej dotyczącej realizacji wspólnych projektów badawczych, wymiany pracowników naukowych i technicznych oraz współpracy przy kształceniu studentów i doktorantów.

Przedstawiciele Chińskiej Akademii Nauk mieli również okazję zwiedzić podczas wizyty ŚLCJ oraz zapoznać się z prowadzonymi na Uniwersytecie Warszawskim badaniami. Działalność Instytutu Fizyki Współczesnej Chińskiej Akademii Nauk zaprezentował prof. Hongwei Zhao.