Pojawił się właśnie nowy numer pisma „UW”. W środku ok. 30 tekstów różnej długości, tych poważnych oraz pisanych z przymrużeniem oka. Wersja papierowa czeka już na czytelników.

 

W najbliższym czasie część artykułów opublikujemy na uniwersyteckich stronach, dlatego warto śledzić aktualności. Już teraz można przeczytać tekst dr. Roberta Gawkowskiego z cyklu „Odkurzone, uchwycone”, o grupie bojowej Krybar, która w czasie Powstania Warszawskiego walczyła o Uniwersytet oraz artykuł prof. Jerzego Wilkina pt. „Czy uniwersytet może uratować swoją duszę, misję i znaczenie?”, w którym autor m.in. konfrontuje dwie funkcje uniwersytetów: edukacyjną i badawczą, odnosi się też do uczelnianych rankingów.

 

Na weekend pierwszy odcinek nowego cyklu. O studentach, którzy nie chcą wakacji, nowym ministerstwie oraz konkursie na dyżurnego eksperta kraju − piszą autorki działu „Do góry nogami”. Przyznają przy tym zupełnie oficjalnie, że treść artykułów wyssały z palca, a pisać będą dopóki starczy im wyobraźni.

 

Kolportaż tradycyjny

 

W numerze papierowym nieco więcej o tym, jak geolodzy w Górach Świętokrzyskich budują sobie raj, czyli o powstającym w Chęcinach Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej oraz o największych uczelnianych remontach. Jest też kolejny, już przedostatni, odcinek pocztu rektorów, w którym dr Gawkowski przybliża postać prof. Piotra Węgleńskiego, rektora UW w latach 1999-2005.

 

„Uniwersytet Warszawski” w liczbie 5 tys. egzemplarzy dostępny jest w Pałacu Kazimierzowskim (po większą liczbę prosimy o zgłoszenie się do biura prasowego), Dawnej Bibliotece oraz Auditorium Maximum.