Uniwersytet Warszawski oraz Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych organizują III Festiwal Teatrów Studenckich START – konkursowy przegląd najciekawszych spektakli teatralnych, które prezentowane są przez studenckie zespoły z całej Polski.

Festiwal odbędzie się 20-24 kwietnia i obejmie 16 różnorodnych wydarzeń – 8 spektakli konkursowych, spektakl mistrzowski, 4 występy muzyczne, slam poetycki, konferencję naukową na temat teatru studenckiego oraz wernisaż wystawy, która poświęcona została 16 kolejnym festiwalom START, które odbyły się w latach 70’ i 80′ XX wieku. Festiwalowe wydarzenia odbędą się w 4 warszawskich przestrzeniach – Teatrze TrzyRzecze, Teatrze Academia, Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz klubokawiarni Prochownia Żoliborz.

Spektakle konkursowe ocenione zostaną przez publiczność oraz jury złożone z legend studenckiego teatru oraz badacza Andrzeja Rozhina, Leszka Mądzika oraz Lecha Śliwonika. Koszt biletu na pojedynczy spektakl wynosi 10 zł (za bilet ulgowy) i 15 zł (za bilet normalny). Do nabycia są również obejmujące całą imprezę karnety za 50 zł (ulgowy) lub 80 zł (normalny). Rezerwacji dokonywać można pod numerem telefonu 730 950 802 (także poprzez sms) lub wysyłając mail na adres rezerwacja(at)smik.eu. Zarezerwowane bilety odebrać można do 30 minut przed wybranym spektaklem.