13 stycznia, po raz szósty na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Noc Biologów. Naukowcy z Wydziału Biologii i Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych przygotowali szereg wykładów, warsztatów i spotkań.
„Rysie w zarysie – tajemnice życia cętkowanych łowców”, „Antarktyda – tam, gdzie pingwiny mówią dobranoc”, „Czy ludzki mózg to komputer kwantowy?” czy „Ile w nas z Neandertalczyka” – to tylko niektóre tytuły wykładów, które zostaną wygłoszone podczas Nocy Biologów na UW.
Oprócz 50 wykładów, uczestnicy będą mogli także wziąć udział w 57 warsztatach, m.in.: przetrwać biologiczny surwiwal, dowiedzieć się w jaki sposób mleko zmienia się w jogurt, czy zobaczyć jak wygląda praca w laboratorium komórkowym.
Organizatorzy przygotowali także wiele wystaw interaktywnych i stoisk oraz spotkań, podczas których można będzie uzyskać informacje o studiach na Wydziale Biologii UW i pracy biologów.
Harmonogram wykładów i warsztatów dostępny jest na stronie Nocy Biologów.
Wydarzenie rozpocznie się 13 stycznia o godz. 16.15 na Wydziale Biologii UW (Miecznikowa 1).
Wstęp na wykłady i stoiska jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy. Każda osoba może zarejestrować się na 2 warsztaty. Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Pomysł na organizację Nocy Biologów powstał na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Biologiczne spotkania popularnonaukowe odbywają się od 2012 roku.