– Uniwersytet Warszawski to doskonałe miejsce rozwoju. Jeśli nie byłoby tak dobre, nie studiowałbym tutaj na studiach licencjackich i magisterskich. Polubiłem uczelnię do tego stopnia, że zdecydowałem się na niej zostać. Obecnie jestem doktorantem na Wydziale Nauk Ekonomicznych – mówi Kristóf Gyódi, który pracuje także w Digital Economy Lab (DELab). To kolejny bohater cyklu poświęconego pracującym i studiującym na UW obcokrajowcom.
Kristóf Gyódi wychowywał się w węgierskim mieście Kaposvár. Ma polsko-węgierskie pochodzenie – jego mama jest Polką, a tata Węgrem. Po szkole średniej postanowił poprawić znajomość języka polskiego i przyjechać do Polski. – Dzięki Stypendium Rządu RP, które jest skierowane do młodych cudzoziemców polskiego pochodzenia, mogłem przyjechać do Warszawy i rozpocząć studia na UW – wyjaśnia Kristóf Gyódi.
Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył ekonomię międzynarodową. Jest doktorantem w Katedrze Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Jego praca doktorska dotyczy wpływu cyfryzacji na gospodarkę i nowych modeli tworzenia wartości. Od 2015 roku jest również analitykiem w DELabie, gdzie zajmuje się m.in. ekonomią współdzielenia, problematyką Industry 4.0 i e-commerce – również z perspektywy środkowoeuropejskiej.
O jego pracy naukowej związanej z platformą Airbnb, udziale w projekcie EU ENGINEROOM – który jest częścią inicjatywy Komisji Europejskiej Next Generation Internet (NGI) oraz o tym, za co polubił Warszawę i Uniwersytet Warszawski można przeczytać w artykule na stronie angielskiej.