W listopadzie studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których poznają sposoby reagowania na przemoc oraz nierówne traktowanie m.in. ze względu na pochodzenie, narodowość czy kolor skóry. Uczestnicy dowiedzą się również gdzie można szukać wsparcia na uniwersytecie i poza nim. Wydarzenie finansowane jest z budżetu partycypacyjnego UW.
Uniwersytet Warszawski chce być uczelnią, w której każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. „Warsztaty antydyskryminacyjne i antyprzemocowe dla studentów zagranicznych i polskich” to jedno z jedenastu przedsięwzięć, które zostały wybrane w ramach pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego UW.
W czasie czterogodzinnych warsztatów studenci UW będą mogli dowiedzieć się m.in. jak reagować na przemoc i nierówne traktowanie.
Spotkania odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu (budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66) i będą prowadzone w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim. Studenci mają do wyboru kilka terminów:
- Warsztaty w języku polskim – 20, 22, 27 listopada w godz. od 16.30 do 20.45.
- Warsztaty w języku angielskim – 6, 15, 28 listopada w godz. od 16.30 do 20.45.
- Warsztaty w języku rosyjskim – 7, 8, 14 listopada w godz. od 16.30 do 20.45.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Projekt „Warsztaty antydyskryminacyjne i antyprzemocowe dla studentów zagranicznych i polskich” realizowany jest przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu.