Uniwersytet Warszawski oraz firma Polpharma Biologics podpisały 25 sierpnia umowę dotyczącą współpracy akademickiej, naukowej i technologicznej, która umożliwi studentom kierunku „biotechnologia” przygotowanie się do pracy w przemyśle biofarmaceutycznym.

Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmy Polpharma Biologics, zajmującej się rozwojem i wytwarzaniem leków biopodobnych oraz innowacyjnych leków biologicznych, podpisali 25 sierpnia list intencyjny dotyczący współpracy akademickiej, naukowej i technologicznej. Wspólne działania obejmować będą kształcenie specjalistów, którzy w przyszłości znajdą zatrudnienie w nowoczesnych laboratoriach takich, jakimi dysponuje np. Polpharma Biologics. Elementem współpracy będą też wspólne projekty badawcze oraz ubieganie się o środki na prowadzenie badań o przełomowym charakterze.

 

– Rozmowy na temat długofalowej współpracy pomiędzy UW a Polpharma Biologics trwały od wielu miesięcy. Uniwersytet współpracuje z ważnymi podmiotami gospodarczymi i cieszymy się, że do tej grupy dołącza Polpharma Biologics – wiodąca polska firma stawiająca na rozwój badań, których wyniki są następnie wdrażane w produkcji – mówi prof. Marcin Pałys, rektor UW.

 

Studenci kierunku „biotechnologia” są przygotowywani do podjęcia pracy w laboratoriach badawczych, analitycznych i diagnostycznych, firmach farmaceutycznych oraz wykonywania prac badawczych z użyciem materiału biologicznego. Rozpoczęta współpraca UW i firmy Polpharma Biologics pozwoli na transfer unikalnej wiedzy i zdobycie praktycznych doświadczeń, jak również przełoży się na zwiększanie udziału studentów oraz młodych naukowców we wdrażaniu wyników badań naukowych i prac rozwojowych w przemyśle.