Zakończyła się pierwsza faza rekrutacji na studia. Wyniki zostaną ogłoszone 11 lipca o godz. 14.00. Można je będzie sprawdzić przez internet.
Zakwalifikowani na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie zostaną kandydaci z najwyższą liczbą uzyskanych punktów. Przy tworzeniu list rankingowych brane pod uwagę są punkty uzyskane z trzech przedmiotów obowiązkowych: matematyki, języka polskiego oraz obcego, a także w zależności od kierunku, z jednego lub dwóch przedmiotów dodatkowych.
O tym, czy kandydat dostał się na studia dowie się przede wszystkim ze swojego konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Tradycyjne listy wywieszane będą też na poszczególnych wydziałach.
Przyjmowanie dokumentów
Kolejny etap to składanie dokumentów. Potrzebne będą m.in. podanie o przyjęcie na studia, świadectwo maturalne, kopia dowodu osobistego. Komisje rekrutacyjne działające w poszczególnych jednostkach przyjmować je będą od 14 do 16 lipca. Wyjątkiem są kierunki, na które prowadzone są dodatkowe egzaminy wstępne (czytaj poniżej). To bardzo ważne, żeby złożyć dokumenty w terminie. Jeśli ktoś przegapi ten moment, zostanie wykreślony z listy rankingowej, a na jego miejsce zakwalifikowana zostanie kolejna osoba.
Sześć dodatkowych egzaminów
Na kilku kierunkach prowadzone są dodatkowe egzaminy ustne, które mają za zadanie sprawdzić predyspozycje kandydata do studiowania na określonym kierunku, a następnie wykonywania danego zawodu. Kandydaci zagraniczni mogą umówić się na rozmowę on-line.
Sprawdziany predyspozycji odbędą się od 8 do 16 lipca, na kierunkach:
- Psychology, egzaminy odbędą się od 8 do 10 lipca,
- muzykologia, 9 i 10 lipca,
- Phylosophy of Being, 10 I 11 lipca,
- Artes Liberales, od 14 do 16 lipca,
- indywidealne studia międzyobszarowe w obszarach nauk humanistycznych i społecznych, od 14 do 16 lipca,
- logopedia ogólna i kliniczna, 15 i 16 lipca.
Ogłoszenie wyników po tych egzaminach nastąpi 17 lipca. Na złożenie dokumentów studenci będą mieli czas do 18 lipca.