W maju minęło dwadzieścia lat, odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. O tym, jaka jest przyszłość kraju w jej strukturach, porozmawiają uczestnicy debaty, która odbędzie się 13 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim.

O północy 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W referendum, które odbyło się 7 i 8 czerwca 2003 roku, za przystąpieniem do UE opowiedziało się 77,45 proc. Polaków.

Z okazji 20. rocznicy tego wydarzenia Uniwersytet Warszawski organizuje debatę pt. „Przyszłość Polski w Unii Europejskiej”, która odbędzie się 13 czerwca w godz. 15.30–17.30 w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele świata polityki, nauki, biznesu i Kościoła. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Wydziału „Artes Liberales UW” >>