13 czerwca na UW został zorganizowany drugi „Zielony Dzień”. Wszyscy, którzy odwiedzili w tym czasie budynek przy Dobrej 55, mogli wziąć udział w wykładach o środowisku, warsztatach roślinnego gotowania, pchlim targu czy quizach z nagrodami. Podczas wydarzenia można było też oddać zużyty elektrosprzęt.

„Zielony Dzień na UW” to jedna z licznych uniwersyteckich inicjatyw służących promowaniu ekologicznych rozwiązań i ochronie klimatu. Jego pierwsza edycja odbyła się 20 października 2023 roku.

O różnych aspektach działań proklimatycznych i prośrodowiskowych, a także o badaniach w tym zakresie można było posłuchać w trakcie jedenastu wykładów dotyczących m.in. zasobów wodnych, jedzenia roślinnego czy tras rowerowych w Warszawie. Nagrodami w quizie wiedzy o środowisku były gadżety rowerowe: saszetka na ramę, komin na szyję z nadrukowaną mapą rowerową, która przedstawia trasy między kampusami UW przeznaczone dla jednośladów, czy odblaskowa nerka. Na pchlim targu do wyboru były zarówno nowe, jak i używane ozdoby, książki czy ubrania. Środki ze sprzedaży przedmiotów wesprą Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz.

– Widzę działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu jako wspólne działania społeczne. Spotykamy się, żeby wzajemnie się inspirować. Każda nowa inicjatywa powoduje, że chcemy pracować więcej – mówiła prof. Ewa Krogulec, prorektor UW ds. rozwoju, podczas otwarcia „Zielonego Dnia na UW”.

Wydarzenie jest inicjatywą zespołu Programu „Inteligentny Zielony Uniwersytet”.