Od 17 do 21 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbywało się szkolenie dla pracowników naukowych i administracji Erasmus Staff Week. W wydarzeniu dotyczącym problematyki komunikacji międzykulturowej wzięło udział ponad trzydzieści osób z dwudziestu trzech krajów.

W ramach programu Erasmus+ pracownicy uczelni partnerskich mogą korzystać z różnych inicjatyw, takich jak szkolenia podnoszące ich kompetencje. Jednym z nich jest Erasmus Staff Week, który odbył się już po raz trzynasty na Uniwersytecie Warszawskim. Za organizację wydarzenia odpowiada Biuro Współpracy z Zagranicą.

Na tegoroczny Erasmus Staff Week przyjechało ponad trzydzieści osób z różnych państw, takich jak Austria, Kanada, Meksyk, Brazylia czy Indonezja. W programie wydarzenia główną rolę odgrywały warsztaty poświęcone komunikacji międzykulturowej w środowisku akademickim. Miały one na celu przygotowanie uczestników do lepszej współpracy ze studentami, pracownikami i partnerami instytucjonalnymi z całego świata.

– Uważam, że to bardzo ciekawe wydarzenie, bo mogę nawiązać kontakt z osobami z wielu krajów, a szkolenia prowadzone są na wysokim poziomie. Jestem pod wrażeniem historii Uniwersytetu Warszawskiego z jego pięknym Kampusem Głównym. W trakcie mojego pobytu miałam także okazję zobaczyć Bibliotekę Uniwersytecką, która jest niezwykłym miejscem. Uniwersytet Warszawski jest jedną najlepszych uczelni w Europie i myślę, że ta tendencja będzie się utrzymywać – podkreśliła  Duriati Asmawati z  Universitas Airlangga w Indonezji.

– To wspaniałe uczucie móc poznać tak wielu ludzi z różnych uniwersytetów. Chciałybyśmy zachęcić większą liczbę naszych studentów do studiowania w Warszawie. Nasza obecność i zdobyte tu doświadczenie może nam pomóc przedstawić studentom wszystkie korzyści z tym związane – powiedziały Elodie Osborne i Louise Turton z Uniwersytetu Sussex.

Oprócz warsztatów uczestnicy Erasmus Staff Week mieli okazję zwiedzić kampus przy Krakowskim Przedmieściu z przewodnikiem, wziąć udział w kursie języka polskiego oraz w wycieczce po Warszawie.