Wizyta w Kopenhadze? Zajęcia o strategii działań na rzecz klimatu? Studenci studiów II stopnia oraz doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w międzynarodowej szkole wiosennej organizowanej przez uczelnie Sojuszu 4EU+. Rekrutacja trwa do 21 lutego. Dla uczestników z UW przewidziano sześć miejsc.

Zgodnie z dokumentem „The European Green Deal”, przedstawionym w grudniu 2019 roku przez Komisję Europejską, globalne ocieplenie i postępująca zmiana klimatu są jednymi z najpilniejszych problemów współczesnego świata. Ich rozwiązanie wymaga podejmowania skoordynowanych działań, także na poziomie ponadnarodowym. Jednym z takich przedsięwzięć jest Europejski Zielony Ład.

 

O polityce środowiskowej i klimatycznej UE

Kontekst oraz warunki polityki środowiskowej i klimatycznej UE to temat szkoły wiosennej organizowanej przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z czterema innymi uczelniami Sojuszu 4EU+ (Uniwersytetem Kopenhaskim, Uniwersytetem w Heidelbergu, Uniwersytetem Karola i Uniwersytetem w Mediolanie).

 

Mogą w niej wziąć udział studenci studiów magisterskich i doktoranci uniwersytetów przygotowujących szkołę. W trakcie zajęć otrzymają kompleksową wiedzę z zakresu politycznych i ekonomicznych kwestii dotyczących wprowadzania europejskiej strategii klimatycznej (procesów, uczestników, narzędzi). Podczas zajęć grupowych będą mieli okazję sprawdzić tę wiedzę w praktyce.

 

Miejsce, czas, rekrutacja

Zajęcia w ramach szkoły wiosennej 4EU+ „The Making of EU Environmental Regulation: Processes, Actors, and Tools of Implementing the Climate Action Strategy of the European Green Deal” będą odbywały się w trybie mieszanym: 

  • online (26 – 29 kwietnia);
  • stacjonarnie (2 – 6 maja) w Kopenhadze.

Kurs jest organizowany w języku angielskim. Jego koordynatorami na poszczególnych uczelniach są:

  • prof. dr hab. Tomasz Żylicz (Uniwersytet Warszawski);
  • prof. Søren Bøye Olsen (Uniwersytet Kopenhaski);
  • prof. Timo Goeschl (Uniwersytet w Heidelbergu);
  • prof. Vilém Novotný (Uniwersytet Karola w Pradze);
  • prof. Marzio Galeotti (Uniwersytet w Mediolanie).

Aplikacje, zawierające list motywacyjny wraz ze średnią ocen oraz opisem dotychczasowego doświadczenia w pracach związanych z tematyką kursu, należy przesyłać mailowo do 21 lutego pod adresem: springschool(at)wne.uw.edu.pl.

 

Każdy z uniwersytetów dysponuje sześcioma miejscami dla swoich studentów lub doktorantów.