„Widoki na przyszłość” to cykl debat Klubu Absolwentów UW, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Rozmawiają m.in. o przyszłości rynku pracy, wpływie zmian klimatycznych na Polskę, rewolucji sztucznej inteligencji czy tym, jak będą wyglądały uniwersytety jutra.

 

„Gospodarka innowacyjna” to mantra, którą od lat powtarzają politycy, dziennikarze i eksperci. Wiele polskich przedsiębiorców działa w sposób innowacyjny, ich firmy się rozwijają i zdobywają nowe rynki. Start-upy i innowacje mają być realną szansą na wyrwanie Polski z „pułapki średniego rozwoju”. Jak faktycznie wyglądają dotychczasowe osiągnięcia polskiej ekonomii w trwającej rewolucji technologicznej? Czy historie sukcesów polskich innowatorów są potwierdzeniem, czy zaprzeczeniem krajowego trendu? Na te tematy będą mówić paneliści 23 listopada na debacie „Co z polską <doliną krzemową>? Innowacyjność, rewolucja technologiczna i miejsce Polski w światowej gospodarce”.

 

Paneliści:

  • dr Agnieszka Pugacewicz (DELab, Wydział Nauk Ekonomicznych UW),
  • dr Marek Dziubiński (Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.),
  • prof. Anna Wójcicka (Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka, Warsaw Genomics Sp. z o.o.),
  • dr Jacek Lewkowicz (Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Prawa i Administracji UW),
  • dr Jan Poleszczuk (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, zdobywca nagrody naukowej Polityki 2017, autor bloga Compute Cancer),
  • Katarzyna Binda (TransferHUB – Inkubator Innowacji Społecznych realizowany ze środków EFS, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych),
  • Krzysztof Sobczak (współwłaściciel Emplocity Sp. z o.o.).

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW).

 

Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Obowiązuje bezpłatna rejestracja na stronie https://listopadowa-debata-klubu.evenea.pl.

 

Debata odbędzie się 23 listopada w godz. 18.00-19.30 w Czytelni Instytutu Germanistyki przy ul. Dobrej 55 (parter).

 

Więcej informacji na stronie: http://klubabsolwentow.uw.edu.pl/.