21 września w auli Starej Biblioteki odbędzie się debata filozoficzna o początku i końcu życia. Wezmą w niej dział prof. Ewa Bartnik (biolog), dr Tomasz Herbich (filozof, teolog, politolog) oraz Jakub Zawiła-Niedźwiecki (filozof-bioetyk).

Uczestnicy debaty zmierzą się z pytaniami o początek życia, uwzględniając bardzo różne perspektywy filozoficzne i bioetyczne oraz wiedzę z zakresu biologii. Każdy z prelegentów będzie odpowiadał na zadane przez prowadzącego pytania, formułując swoje stanowisko oraz przedstawiając argumentację, a także odnosił się do argumentów współuczestników. Organizatorzy przewidują również możliwość zadania pytań przez publiczność. Debatę poprowadzi prof. Bogdan Dziobkowski z Wydziału Filozofii UW.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Filozofii UW w ramach obchodów Dnia Nauki, będących częścią Festiwalu Nauki.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.30.

Debata będzie transmitowana oraz nagrywana.