To wydarzenie będące kontynuacją debaty rozpoczętej wiosną w Gdańsku, podczas której kilkuset przedstawicieli uczelni i instytucji badawczych z całej Polski omawia strategie internacjonalizacji krajowego szkolnictwa wyższego i nauki.

Podczas Kongresu uczestnicy będą rozmawiać m.in. o stopniu, w jakim internacjonalizacja powinna być uwzględniona w wizji rozwoju kraju oraz udziale polskich badaczy w programach ramowych UE. W kontekście 25-lecia udziału Polski w Programach Ramowych UE oraz nadchodzącego 10. PR UE eksperci ocenią wpływ międzynarodowej współpracy na rozwój polskich badań i instytucji naukowych.

Kongres organizowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i Narodowe Centrum Nauki w partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim.

Wydarzenie odbędzie się od 11 do 12  września w Starej Bibliotece na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu.

Aby wziąć udział w Kongresie, należy się zarejestrować za pomocą formularza online >>

Więcej informacji dostępnych jest na stronie UW >>