Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z marca 2014 r. parlament ma 18 miesięcy na wprowadzenie zmian w zasadach naliczania i rozdzielania subwencji regionalnej, czyli janosikowego. Podczas konferencji naukowej „Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie subwencji regionalnej dla województw, czyli jak zahamować regres w rozwoju województwa mazowieckiego”, prawnicy i ekonomiści przedstawią analizy i propozycje rozwiązań. W jakim kierunku powinny pójść zmiany? Czy Ministerstwo Finansów i parlamentarzyści mogą z tego skorzystać?

Konferencja odbędzie się 12 maja w godz. 11-13 w auli budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Po spotkaniu zaplanowano konferencję prasową. Początek o godz. 13.30 w gmachu Dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej, na III piętrze w sali 308.