Kolokwium „Literatura austriacka i literatura o Austrii przełomu XX i XXI wieku” to spotkanie studentów i doktorantów, którzy na ten temat piszą swoje prace dyplomowe. Referaty po polsku lub niemiecku zaprezentują studenci z Łodzi, Krakowa, Olsztyna, Warszawy i Wrocławia. W tym roku przyjęto 12 referatów.

– Doktoranci czasem potrafią wyszukać i zaprezentować twórczość autorów nieznanych lub znanych szerszej publiczności jedynie z nazwiska. Kolokwia mają formę roboczej konferencji. Nacisk kładziemy nie na samą prezentację, ale na dyskusję i rzeczywiście, może z lekką tremą, ale to się nam udawało. Nasze spotkania to przede wszystkim rozmowy. Czasem po polsku, a czasem po niemiecku – mówi dr Justyna Górny z Instytutu Germanistyki UW.

– Kolokwium odbywa się drugi raz. W tym roku referaty zostaną zaprezentowane w czterech panelach dotyczących np. takich autorów, jak Franz Meyer czy Radek Knapp. Wśród publiczności są naukowcy, studenci i osoby zainteresowane literaturą austriacką, które mogą dzielić się wskazówkami z referentami – mówi Ernestine Baig  z Austriackiego Forum Kultury.

Organizatorami spotkania są Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Austriackie Forum Kultury.

Wstęp wolny. Początek spotkania o godzinie 9.30 w Austriackim Forum Kultury (ul. Próżna 7/9).