W czasie jubileuszowej Nocy Muzeów na UW zwiedzający zobaczą mapping na gmachu dawnej Biblioteki, będą mogli zeskanować siebie w technologii 3D. Nie zabraknie też zwiedzania samego Muzeum UW, w którym niedawno otwarto wystawę stałą. W nocy otwarte będą też Biblioteka Uniwersytecka na Powiślu (ul. Dobra 56/66), Ogród Botaniczny (al. Ujazdowskie 4) oraz siedziba Akademickiego Radia Kampus (ul. Bednarska 3/5). 14 maja brama UW będzie otwarta do późnych godzin nocnych.

 

Program Nocy w Bibliotece Uniwersyteckiej:
– Historia fikcji. Fikcja historii – prezentacja obiektów z kolekcji historycznych, artystycznych i specjalnych z Gabinetów Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej.
– Między bibliofilstwem a księgołapstwem – pokaz książki zabranej, smykniętej i suprymowanej ze zbiorów Gabinetu Starych Druków.
– Sztuka fikcji – pokaz obiektów ze zbiorów Gabinetu Rycin.
– Organizacje masońskie i towarzystwa tajne – pokaz ze zbiorów Gabinetu Rękopisów.
– Wieczór autorski z prof. Tadeuszem Cegielskim – autorem kryminału historycznego „Głowa. Opowieść nocy zimowej” – pod Wielkim Świetlikiem, godz. 20.17.
– Połącz fakty, wykryj fikcję! – gra terenowa w BUW z elementami historii prawdziwej i nie.
– Skrót treści – okładki książek. Michał Batory / wydawnictwo Drzewo Babel – 20 lat współpracy – wystawa z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – do 18 maja 2016 r.
– Zwiedzanie Japońskiego Tradycyjnego Pawilonu Herbacianego chashitsu Kaian (II p.). Wejścia grup 10-osobowych o godzinie: 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30; zapisy od godziny 19.00 przy wejściu głównym dla czytelników.

Zobacz więcej

 

W Ogrodzie Botanicznym zostanie zorganizowana gra terenowa „Ogrodowe historie od kuchni”. Biorąc w niej udział, można będzie przejść ścieżkami historii, które toczyły się na jego terenie. Chętnych poprowadzą po nich rośliny – te pamiętające założycieli ogrodu i te posadzone w ostatnim czasie, ale z historią związane. W czasie gry będzie można dowiedzieć się, co o ogrodzie pisały XIX-wieczne kroniki kryminalne, co robi w tym miejscu kamień węgielny pod budowę Świątyni Opatrzności, co działo się tu podczas II wojny światowej i skąd pochodziły ananasy na stół króla Stasia. Początek o godz. 21.00. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zobacz więcej

 

Więcej informacji

https://uw200.uw.edu.pl