14 stycznia obchodzimy Szósty Światowy Dzień Logiki. Z tej okazji na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się wydarzenia o charakterze ogólnokrajowym, skupione wokół dwóch polskich logików – prof. Jana Łukasiewicza i prof. Kazimierza Ajdukiewicza. Obchody na UW rozpoczną się dwa dni wcześniej.

12 stycznia o godz. 13.00 na Wydziale Filozofii UW przy Krakowskim Przedmieściu 3 prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, odsłoni tablicę przy nowo otwartej sali im. Jana Łukasiewicza, po czym prof. Jacek Jadacki wygłosi wykład pt. „Kłamca w Szkole Lwowsko-Warszawskiej.

Od 12 stycznia na pierwszym piętrze budynku Wydziału Filozofii UW będzie można obejrzeć dwie wystawy poświęcone prof. Janowi Łukasiewiczowi: większą, w holu przy Auli im. Marii Ossowskiej, oraz mniejszą – w gablocie bibliotecznej przy klatce schodowej.

12 stycznia o godz. 16.00 rozpocznie się również międzynarodowe sympozjum Logic, Language and Cognition poświęcone twórczości prof. Kazimierza Ajdukiewicza. Wygłoszone zostaną wykłady w języku polskim i angielskim.

14 stycznia w sali im. Łukasiewicza (108) będą miały miejsce kolejne dwa wydarzenia związane z polską tradycją badań logicznych i dydaktyki logiki. W godz. 10.00–13.00 odbędzie się debata „Jak nauczać logiki?”. Tego dnia o godz. 14.00 rozpocznie się uroczystość wręczenia nagrody im. Jana Łukasiewicza, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki.

Szczegółowy program obchodów VI Światowego Dnia Logiki dostępny jest na stronie Wydziału Filozofii UW.