„OnkoListopad pełną piersią” to tytuł spotkania, które odbędzie się z okazji 10. Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej. Wydarzenie poświęcone będzie profilaktyce nowotworu piersi, diagnostyce oraz różnym metodom terapii.

Szacuje się, że nowotwór piersi stanowi 25% ogółu wszystkich nowotwór złośliwych, które diagnozowane są u kobiet. W Polsce każdego roku odnotowuje się kilkanaście tysięcy nowych przypadków. Najwyższa liczba zachorowań na raka piersi występuje u kobiet w wieku 50-69 lat. Rak piersi dotyka też coraz młodsze kobiety w wieku 20-49 lat.

W wydarzeniu organizowanym przez koło doktorantów „Dawka LETalna”, działającym przy Wydziale Fizyki UW, głos zabiorą eksperci z Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie oraz pacjentka i przedstawiciele fundacji.

Spotkanie „OnkoListopad pełną piersią!” odbędzie się 7 listopada o godz. 17.00 na Wydziale Fizyki przy ul. Pasteura 5.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku >>