Prelegentem podczas kolejnego wykładu z cyklu „Zapytaj fizyka” będzie prof. Fernando Quevedo. Przygotowane przez niego wystąpienie nosi tytuł „The Search for the Fundamental Theory of the Universe”.

Fernando Quevedo jest profesorem na wydziale Matematyki Stosowanej i Fizyki Teoretycznej (DAMTP) na uniwersytecie w Cambridge oraz dyrektorem działającego przy UNESCO Międzynarodowego Centrum Fizyki Teoretycznej (ICTP) im. Abdusa Salama w Trieście. Zajmuje się teoretycznymi aspektami fizyki cząstek elementarnych, teorią strun, a w szczególności ich fenomenologicznymi i kosmologicznymi konsekwencjami. Jest także zaangażowany w działalność na rzecz rozwoju nauki w krajach rozwijających się. Założył i koordynuje międzynarodowe stowarzyszenie naukowców z Gwatemali.

Wystąpienie będzie zarówno częścią projektu FUW „Zapytaj fizyka”, jak i wykładem otwartym w ramach odbywającej się w Warszawie konferencji StringPheno2018, poświęconej fenomenologicznym aspektom teorii strun. Odbędzie się 5 lipca 2018 roku o godz. 18.00 na Wydziale Fizyki UW (ul. Pasteura 5, s. 0.03).

Szczegółowe informacje>>