„System informacyjny państwa w dobie transformacji cyfrowej” to tytuł konferencji naukowej organizowanej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania w ramach projektu Katalogi Administracji Publicznej.
Konferencja odbędzie się 20 października. Jej celem jest wymiana myśli i podzielenie się wnioskami z badań dotyczącymi wpływu transformacji cyfrowej na kondycję administracji publicznej w Polsce. Wydarzenie będzie okazją do tego, aby podsumować to, co już udało się wdrożyć w e-administracji i opowiedzieć o trwającym projekcie Katalogi Administracji Publicznej.
W konferencji wezmą udział wykładowcy polskich uczelni zajmujący się tematyką e-administracji, w tym m.in. dr hab. prof. UW Renata Włoch oraz dr Joanna Mazur z Uniwersytetu Warszawskiego.
Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej, obowiązuje rejestracja poprzez link dostępny pod adresem: https://ilim.clickmeeting.com/
Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji są:
- Transformacja cyfrowa sektora publicznego w dobie pandemii COVID-19.
- Modele danych dla cyfrowych usług publicznych.
- Zarządzanie systemem cyfrowych usług publicznych – modele utrzymania systemów e-administracji.
- Blockchain – perspektywy wdrożeń w administracji publicznej.
- Publiczne dane referencyjne i możliwość ich ponownego wykorzystania (re-use).
- Zarządzanie informacją w administracji publicznej.
- Technologie semantyczne w administracji publicznej.
Więcej informacji na temat konferencji znajduje się pod adresem: https://www.linkedin.com/posts/instytut-logistyki-i-magazynowania
Celem projektu Katalogi Administracji Publicznej (KAP) jest udostępnienie spójnych, kompletnych danych o podmiotach i usługach publicznych oraz o powiązanych z nimi wzorach dokumentów i zasobach informacyjnych państwa.
Liderem projekt jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a partnerami Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach.