1 sierpnia rozpoczyna się kolejna tura rekrutacji na studia podyplomowe dla nauczycieli. W roku 2024/25 zostaną zrealizowane studia w ramach trzech specjalności: język polski, historia i wiedza o społeczeństwie oraz kierowanie klasą.

Dwa pierwsze moduły są skierowane do przedmiotowców, nauczycieli i nauczycielek którzy chcą wprowadzać innowacje edukacyjne, a także skutecznie łączyć role dydaktyka i osoby mającej wpływ na klimat panujący w klasie i kwestie wychowawcze. Ostatni moduł, czyli kierowanie klasą – to propozycja dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, którzy chcą poznawać metody i techniki wpływające na utrzymywanie dyscypliny, skuteczność interwencji i przestrzeganie zasad, czyli aspekty niezbędne dla efektywnego prowadzenia lekcji.

Szkoła Mistrzów Edukacji jest skierowana do nauczycieli i nauczycielek z co najmniej 3-letnim doświadczeniem pracy w ciągu ostatnich 10 lat.

Studia rozpoczną się 18 października 2024, a zakończą 25 maja 2025. Studia są płatne.

Studia podyplomowe realizowane są w ramach Szkoły Edukacji – wspólnego przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. Szkoła Edukacji od niemal dekady prowadzi także bezpłatne dzienne studia podyplomowe i program stypendialny dla osób, które dopiero myślą o zawodzie nauczyciela.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Szkoły Mistrzów Edukacji >>