W marcu i kwietniu odbywa się cykl wykładów o wielojęzyczności, w ramach których eksperci z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich opowiadają o wielojęzyczności z perspektywy badań językoznawczych, psycholingwistycznych i edukacyjnych.
Inicjatorką spotkań o wielojęzyczności jest prof. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic z Wydziału Neofilologii UW, która w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” prowadzi projekt Wielojęzyczność (działanie II 3.7). Spotkania są współorganizowane przez School for International Science (Wydział Neofilologii UW) i stowarzyszenie International Association of Multilingualism.
Szósty (ostatni) wykład z cyklu, promujący ścieżkę „Multilingualism” w ramach flagshipu 2 sojuszu 4EU+, zatytułowany „Multilingual children: developmental opportunities and challenges” poprowadzi prof. Ewa Haman z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Spotkanie rozpocznie się 29 kwietnia o godz. 15.00 i będzie prowadzone będzie w języku angielskim.
Podczas spotkania prof. Haman przedstawi wyniki najnowszych badań nad rozwojem wielojęzycznym dotyczące skutków bycia wielojęzycznym nie tylko dla języka per se, ale także dla zdolności poznawczych dzieci wielojęzycznych już od okresu niemowlęcego.
Transmisja spotkania dostępna będzie na profilu UW na Facebooku oraz na profilu UW Live Stream na kanale YouTube.
Więcej informacji: https://www.uw.edu.pl/cykl-wykladow-o-wielojezycznosci/