Wydział Prawa i Administracji UW wraz z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie organizują wykład prof. Dineke de Groot, Prezes Sądu Najwyższego Królestwa Niderlandów pt.Some reflections on sense and sensibility in a European rule of law debate”.

Wydarzenie ma na celu uhonorowanie prof. Rudolpha Cleveringi, który 26 listopada 1940 roku na Uniwersytecie w Lejdzie wygłosił słynne przemówienie potępiające nazistowskie represje wobec wykładowców pochodzenia żydowskiego. Zaraz po tym przemówieniu prof. Cleveringa został aresztowany przez niemieckich okupantów i internowany do końca II wojny światowej. By upamiętnić tę bohaterską postawę, Uniwersytet w Lejdzie oraz ambasady Królestwa Niderlandów na całym świecie organizują w listopadzie coroczny wykład, tzw. Cleveringa Lecture, na temat sprawiedliwości i wolności.

Wykład odbędzie się 23 listopada o godz. 18.30 na na Wydziale Prawa i Administracji UW (aula A.2 w budynku Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4).

Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Po wykładzie zaplanowana jest sesja Q&A oraz poczęstunek w holu przed aulą.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie WPiA UW >>