„Historia kobiet, gender, queer…. O pożytkach, paradoksach i przyszłości perspektywy mniejszościowej w badaniach historycznych” – pod takim tytułem odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Uniwersytet Warszawy”.

Dr hab. Dobrochna Kałwa z Wydziału Historii UW opowie o zmieniającej się pozycji badań historycznych nad mniejszościami i grupami marginalizowanymi. W wykładzie zostaną omówione trzy peryferyjne subdyscypliny – historia: kobiet, gender i queer, w tym specyfika dyscyplin, przyczyny rosnącego nimi zainteresowania czy ich zmieniająca się pozycja w naukach humanistycznych.

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia (środa) o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (kampus UW przy Krakowskim Przedmieściu) oraz będzie transmitowane na kanale Uniwersytetu Warszawskiego na YouTube.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy”. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Link do transmisji oraz dodatkowe informacje są dostępne na kanale UW w serwisie YouTube.