W marcu i kwietniu odbywa się cykl wykładów o wielojęzyczności, w ramach których eksperci z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich opowiadają o wielojęzyczności z perspektywy badań językoznawczych, psycholingwistycznych i edukacyjnych.

 

Inicjatorką spotkań o wielojęzyczności jest prof. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic z Wydziału Neofilologii UW, która w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” prowadzi projekt Wielojęzyczność (działanie II 3.7). Spotkania są współorganizowane przez School for International Science (Wydział Neofilologii UW) i stowarzyszenie International Association of Multilingualism.

 

Piąty wykład z cyklu zatytułowany ”Exploring the acquisition of L3 phonology: challenges, new insights and future perspectives” poprowadzi prof. Magdalena Wrembel z Wydziału Anglistyki, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 15.00 i będzie prowadzone będzie w języku angielskim.

 

Celem wykładu jest pogłębienie zrozumienia procesu przyswajania mowy z perspektywy wielojęzycznej poprzez przedstawienie aktualnego przeglądu wyników badań, jak również niektórych teoretycznych i metodologicznych rozważań w badaniach nad przyswajaniem fonologii L3. Prof. Wrembel przedstawi spostrzeżenia z międzynarodowego projektu dotyczącego wpływu międzyjęzykowego, a także omówi kierunki przyszłych badań w tej dziedzinie.

 

Transmisje dostępna będzie na profilu UW Live Stream na kanale YouTube.

 

Więcej informacji: https://www.uw.edu.pl/cykl-wykladow-o-wielojezycznosci/