Od 3 do 5 listopada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się XXVII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym.

Celem zawodów jest wyłonienie najlepszej akademickiej drużyny w programowaniu zespołowym w Polsce.

Organizatorem zawodów AMPPZ 2023 są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, Wydział Zarządzania UW oraz Fundacja Rozwoju Informatyki.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym 2023 są okazją do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności w zespołowym rozwiązywaniu algorytmicznych problemów informatycznych. Zawody umożliwiają nawiązanie kontaktów między studentami z różnych ośrodków akademickich w Polsce i pozwalają poznać specyfikę tego rodzaju rywalizacji, a także pomagają przygotować się do uczestnictwa w zawodach International Collegiate Programming Contest, które są najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem informatycznym na świecie, rozgrywanym nieprzerwanie od 1977 roku.

Pierwsze zawody AMPPZ odbyły się w 1996 roku na Politechnice Poznańskiej. Pomysłodawcami konkursu byli prof. Jan Madey z Uniwersytetu Warszawskiego i prof. Jerzy Nawrocki z Politechniki Poznańskiej. Dotychczas przyznano 26 tytułów Mistrza Polski.

Tegoroczne Mistrzostwa zostaną rozegrane na Wydziale Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3.

Harmonogram wydarzenia jest dostępny na stronie >>

Oficjalna strona wydarzenia >>