Do 14 października trwa „Festiwal zOrientowanych”, którego celem jest popularyzacja kultury i sztuki Azji oraz Afryki, jak również promocja działań podejmowanych w tym obszarze na Wydziale Orientalistycznym. Wydarzenie skierowane jest do nowych studentów wydziału oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z orientalistyką.

„Festiwal zOrientowanych” to nowa inicjatywa Wydziału Orientalistycznego, której celem jest pokazanie bogactwa oraz różnorodności tematyki podejmowanej w ramach badań i kształcenia realizowanych na wydziale.

 

W ramach festiwalu, od 5 do 14 października, odbywają się prelekcje online prowadzone przez pracowników, studentów i doktorantów Wydziału Orientalistycznego. Tematyka spotkań dotyczy kultury i sztuki Azji oraz Afryki – m.in. kuchni indyjskiej i japońskiej czy muzyki irackiej. Po zakończeniu każdej prelekcji uczestnicy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami w ramach dyskusji, zaplanowano także quizy z nagrodami.

 

„Festiwal zOrientowanych” skierowany jest przede wszystkim do studentów I roku, którzy dzięki uczestnictwu w spotkaniach mają okazję włączyć się w świat dziedzin naukowych związanych z orientalistyką oraz zintegrować z członkami społeczności wydziału. Prelekcje adresowane są także do wszystkich pozostałych osób zainteresowanych omawianą tematyką.

 

– Organizowany przez nas festiwal kierowany jest do studentów I roku, którzy rozpoczynają naukę w czasie pandemii i będą studiować w warunkach zdalnych. Chcemy zintegrować ich z wydziałem i dać poczucie tożsamości orientalistycznej, która kształtuje się na co dzień się poprzez naukę stacjonarną i bezpośredni kontakt z wykładowcami –mówi dr Marta Widy-Behiesse, prodziekan ds. studenckich Wydziału Orientalistycznego.

 

Najbliższe spotkania odbywające się w ramach festiwalu to:

  • 9 października, godz. 18.00 – „Wieczorek koreanistyczny”,
  • 12 października, godz.17.00 – „Spotkanie afrykanistyczne”.

Spotkania online odbywają się poprzez Google Meet i platformę Zoom. Program festiwalu oraz linki do najbliższych spotkań znajdują się na stronie Wydziału Orientalistycznego oraz na profilu jednostki na Facebooku.

 

Festiwal nawiązuje tematycznie do cyklu „zORIENTowani na sztukę” – cyklu spotkań poświęconych kulturze i sztuce Azji i Afryki, realizowanym na Wydziale Orientalistycznym od 2018 roku.