18 czerwca odbyła się gala finałowa IV edycji programu Mentoring UW wspierającego rozwój projektów biznesowych, społecznych i naukowych studentek i studentów.

Program Mentoring UW jest realizowany we współpracy Klubu Absolwentów UW oraz Inkubatora UW (jedną z sekcji Centrum Współpracy i Dialogu UW).

Program jest skierowany do osób studiujących na Uniwersytecie Warszawskim oraz Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Mentorami są absolwenci UW – specjaliści, którzy z ogromnym zaangażowaniem przekazują swoją wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami. Program jest kwintesencją współpracy pomiędzy uczelnią a otoczeniem.

IV edycja programu trwała od lutego do czerwca 2024 roku. Wzięło w niej udział trzydzieści par mentor/ka-mentee, które miały do wykorzystania dwanaście godzin wspólnej pracy. Liczne godziny szkoleń i warsztatów oraz działań networkingowych.

Gala finałowa

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tej edycji i efektów programu mentoringowego UW. Z roku na rok odnotowujemy coraz większe zainteresowanie projektem, zgłaszają się do nas kolejne jednostki UW, kolejni mentorzy z sektora prywatnego oraz studenci. Mam nadzieję, że w przyszłorocznej odsłonie programu podwoimy liczbę uczestników – mówił Jacek Sztolcman, kierownik CWiD UW, którego jedną z sekcji jest Inkubator UW.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały wyniki ewaluacji IV edycji programu. Zaproszeni goście mieli także okazję posłuchać doświadczeń samych mentorów i mentee.

W trakcie wydarzenia Piotr Jaworski, członek kapituły konkursu „Super M” EMCC POLAND, wręczył organizatorom pierwszą nagrodę w kategorii „Program mentoringowy organizowany przez Instytucję Edukacyjną” przyznaną w kwietniu tego roku za poprzednią  edycję naszego programu.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie Mentoring UW >>