28 maja poznamy zwycięzców VII edycji konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego. Gala finałowa odbędzie się w budynku przy ul. Dobrej 55.

Konkurs Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego jest skierowany do osób związanych z UW (studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów), które prowadzą własną firmę lub odpowiadają na uczelni za tworzenie i rozwijanie przedsiębiorczych rozwiązań. Służy promowaniu przedsiębiorczości i dobrych praktyk w sferze biznesowej w społeczności UW.

Podczas uroczystej gali organizatorzy konkursu ogłoszą laureatów w poszczególnych kategoriach konkursowych: „Master of Business”, „Przedsiębiorca społeczny”, „Innowacja/Innowator roku”, „Przedsiębiorca korporacyjny”, „Start-up roku UW”.

W gali wezmą udział m.in.: rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak, wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, przedstawiciele ministerstw: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rozwoju i Technologii, a także Funduszy i Polityki Regionalnej. Wśród zaproszonych gości są też przedstawiciele Wojskowego Instytutu Medycznego, dziekani i kierownicy jednostek Uniwersytetu oraz członkowie kapituły konkursu.

Siódma odsłona

W 2024 roku konkurs jest organizowany po raz siódmy. – Od pierwszej edycji wydarzenie pokazuje, jak różnorodne i interesujące są działania, w które angażują się osoby związane z UW – te, które tu pracują lub się uczą, a także te, które ukończyły studia na Uniwersytecie – mówi koordynatorka konkursu prof. Beata Glinka z Wydziału Zarządzania UW, pełnomocniczka rektora UW ds. rozwoju przedsiębiorczości.

Uroczysta gala finałowa konkursu Przedsiębiorca Roku UW odbędzie się 28 maja o godz. 18.00 w budynku wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UW.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie https://przedsiebiorcaroku.uw.edu.pl/.

Skład kapituły konkursu: prof. Alojzy Z. Nowak, Jan Krzysztof Bielecki, dr hab. Grzegorz Brona, prof. Ewa Krogulec, dr Michał Kurzelewski, dr Remigiusz Lewandowski, Sebastian Podkański, Aleksandra Szwed.

W najnowszym numerze pisma uczelni „UW” można przeczytać wywiad z dr. Michałem Kurzelewskim, dyrektorem medycznym Pfizer Polska. Dr Michał Kurzelewski swoje relacje z Uniwersytetem Warszawskim rozpoczął przy okazji współpracy nad projektem Brave Camp, skierowanym do młodych, przedsiębiorczych osób z UW i WUM. Dyrektor medyczny Pfizera jest obecnie członkiem rady Centrum Współpracy i Dialogu UW.

UW był naturalnym wyborem, pismo uczelni „UW” nr 1(110) 2024, s. 53–54 (pdf).