Publikujemy informację w sprawie bezpieczeństwa i porządku na terenie uczelni.

Władze Uniwersytetu Warszawskiego ponoszą pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i porządek na terenie uczelni. Bezpieczeństwo studentów i pracowników jest dla nas priorytetem. Studenci mają prawo studiować, a pracownicy prawo realizować swoje zadania w bezpiecznych warunkach. W rozmowach z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo otrzymujemy sygnały, że problem stanowiący przyczynę naruszeń prawa na terenie kampusu wciąż istnieje. W takiej sytuacji podejmowanie ryzyka kosztem bezpieczeństwa byłoby nieodpowiedzialne. Uniwersytet funkcjonuje i pozostaje w pełni dostępny dla studentów, doktorantów, pracowników oraz osób wykonujących zlecone prace na terenie kampusu, a także wcześniej zgłoszonych gości. Kontrole na bramach wejściowych odbywają się w sposób jak najmniej uciążliwy, a o okazanie dokumentów proszone są wyłącznie osoby nieznane strażnikom lub te, które wcześniej nie były kontrolowane, w celu potwierdzenia ich związku z uczelnią.