Narodowe Centrum Nauki ogłosiło laureatów trzeciej listy rankingowej konkursu MINIATURA 8. Wśród nich jest czworo naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Łącznie badacze z UW zdobyli osiem grantów.

MINIATURA to konkurs wspierający działania naukowe początkujących badaczy. Dzięki niemu zdobywają oni pierwsze doświadczenia w realizacji grantu oraz mogą przygotować założenia projektu w krajowych lub międzynarodowych konkursach.

Na ogłoszonej 24 lipca trzeciej liście rankingowej jest czworo naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego:
  • dr Damian Dziubak z Wydziału Chemii UW, projekt Kierunkowa immobilizacja kanałów jonowych z metką His-Tag rekonstytuowanych w membranie lipidowej na podłożu stałym uzyskał finansowanie, grant w wysokości 49 999 zł;
  • dr inż. Marta Zaleskaya-Hernik z Wydziału Chemii UW, projekt Receptory par jonowych pochodne amidu kwasu kwadratowego jako selektywne transportery soli o znaczeniu biologicznym, grant w wysokości 49 940 zł;
  • dr Monika Prusik z Wydziału Psychologii UW, projekt Eksperymentalne wzbudzanie nostalgii restoratywnej i refleksyjnej w kontekście badania postaw społeczno-politycznych w badaniach międzykulturowych, grant w wysokości 49 903 zł;
  • dr Michał Marcinkowski z Wydziału Biologii UW, projekt Wykorzystanie dołączania zmodyfikowanych nukleotydów adenozynowych do charakterystyki transkryptomu mitochondrialnego przy użyciu platformy Oxford Nanopore, grant w wysokości 36 960 zł.

W pierwszej, drugiej i trzeciej rundzie konkursu MINIATURA 8 NCN granty otrzymało łącznie ośmioro badaczy z UW. Wśród pozostałych laureatów są:

• dr Piotr Maj z Centrum Nowych Technologii;
  • dr Jakub Pawliczak z Wydziału Prawa i Administracji;
  • dr Magdalena Szpindler z Wydziału Orientalistycznego;
  • dr Kinga Torbicka z Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich.