Od 4 do 6 kwietnia w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach odbyła się konferencja I roku Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, w której wzięło udział 90 doktorantów. Opiekę nad konferencją sprawował prof. Adam Niewiadomski, prorektor ds. doktoranckich i prawnych, oraz prof. Monika Rekowska, dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych.

– Początek naukowej drogi jest najważniejszy, ale i najtrudniejszy. Łatwiej przejść go wspólnie, dlatego właśnie organizujemy dla naszych doktorantów i doktorantek konferencję, która jest pierwszym sprawdzianem w „dorosłym” życiu naukowym. Uniwersytet Warszawski to nie tylko najwyższe standardy i wymagania wobec doktorantek i doktorantów, ale też najwyższy poziom wsparcia w rozwoju – mówił prof. Niewiadomski, otwierając konferencję.

 

Młodzi badacze i badaczki mieli okazję zaprezentować swoje projekty realizowane w ośmiu dyscyplinach: archeologii, etnologii i antropologii kulturowej, filozofii, historii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, nauk o kulturze i religii oraz nauk o sztuce.

 

Obrady odbywały się w trzech równoległych panelach. Interdyscyplinarne sesje skonstruowano tak, by sprzyjały wymianie doświadczeń badawczych w obrębie różnych dyscyplin.

 

W ramach dodatkowych aktywności zespół ratunkowy z Wydziału Medycznego UW przeprowadził warsztaty z pierwszej pomoc. Uczestnicy konferencji wzięli także udział w konkursie wiedzy na temat Uniwersytetu Warszawskiego.