Zaklepuje.To jest systemem i aplikacją do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi na polskim rynku. Jej twórca – Jakub Jażdżyk, student informatyki na Politechnice Warszawskiej – został zwycięzcą XIII edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, zorganizowanej przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Gala finałowa odbyła się 14 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
Organizowany przez Inkubator UW BraveCamp to akademia przedsiębiorczości dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, dzięki której mogą oni rozwijać swoje projekty biznesowe, naukowe lub społeczne. Za nami XIII edycja wydarzenia. Uczestnicy brali udział w warsztatach i konsultacjach z ekspertami oraz praktykami zajmującymi się biznesem, marketingiem oraz sztuką prezentacji. W czasie zajęć nie tylko pracowali nad swoim projektem, ale też uczyli się negocjacji z inwestorami oraz poznawali sposoby wejścia na rynek.
Kajaki, przedsiębiorcy, pacjenci
Gala finałowa XIII edycji BraveCampu odbyła się 14 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Twórcy wybranych projektów zaprezentowali swoje pomysły podczas trzyminutowych pitchingów. Wydarzenie otworzyli: prof. Andrzej Szeptycki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego; prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań, Robert Grey, kanclerz UW, i Emil Sawicki, sekretarz marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, który odczytał oficjalny list od marszałka.
– Przedsiębiorczość wkracza w każdy aspekt życia uniwersyteckiego. Musimy się jej uczyć i być jak najlepsi, żeby pozyskiwać środki, budować nową jakość i skuteczność naukową Uniwersytetu. Dbamy o to, żeby efekty tych działań trafiały do otoczenia społeczno-gospodarczego. To wszystko może stać udziałem uczestników XIII edycji BraveCampu, który wpisuje się w szeroko pojętą działalność naukową, badawczą, dydaktyczną i edukacyjną UW, dając studentom możliwość rozwoju własnych projektów biznesowych – powiedział prof. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań.
– W tym roku szczególnie mocno podkreślamy rolę współpracy akademickiej. Uczestnicy BraveCampu pochodzą nie tylko z UW, ale także z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. To potwierdza, że innowacyjność rozwija się najlepiej w środowisku otwartym na różne perspektywy i wiedzę z wielu dziedzin. Patronaty Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta m.st. Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego tylko potwierdzają jego rosnące znaczenie w ekosystemie innowacji – powiedział Robert Grey, kanclerz UW, dodając: –BraveCamp to coś więcej niż warsztaty czy networking. To kuźnia talentów, w której studenci i doktoranci mogą przekuć swoje pomysły w konkretne rozwiązania. Cieszę się, że CWiD UW jest gospodarzem tej inicjatywy, która łączy interdyscyplinarność i ducha przedsiębiorczości.
I miejsce: Zaklepuje.To, Jakub Jażdżyk, student Politechniki Warszawskiej
Zaklepuje.To – booksy dla kajaków, kompleksowy system i aplikacja webowa do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi działająca na polskim rynku.
II miejsce i Nagroda Absolwentów BraveCampu: Alicja Ziemlińska, studentka Akademii Leona
Koźmińskiego
Contractor – platforma dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą składać oferty w przetargach, ale napotykają bariery w postaci skomplikowanych formalności i obszernej
dokumentacji.
III miejsce: Kamila Zacharewicz, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
PrimiCare – autorski projekt zabezpieczenia pieluchomajtek, które zapobiegają ich nieświadomemu zdejmowaniu przez pacjentów z chorobami otępiennymi.
Nagroda Publiczności: Jakub Walczak, student Wojskowej Akademii Technicznej
Next Question – aplikacja, która ma ułatwić pokoleniu Z poszukiwanie pracy, a rekruterom usprawnić proces rekrutacji poprzez system specjalnych pytań oraz algorytm dopasowujący pracodawcę do potencjalnego kandydata na dane stanowisko.
Nagroda specjalna UWRC: Dominika Krasoń, studentka Uniwersytetu Warszawskiego
Collab – platforma dedykowana studentom i studentkom kierunków life science i medycznych, która ułatwia znajdowanie partnerów do projektów, badań i start-upów.