European Environmental Economics and Policy to nowy kierunek studiów wspólnych drugiego stopnia prowadzony przez pięć uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+, w tym Uniwersytet Warszawski, w ramach projektu M3EP finansowanego z programu Erasmus Mundus Joint Masters. Rekrutacja rozpocznie się 16 stycznia.

M3EP to program wspólnych, dwuletnich studiów magisterskich, realizowany przez pięć uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Kopenhaski i Uniwersytet w Mediolanie. Absolwenci tego kierunku będą mogli wykorzystać wiedzę i kompetencje w zakresie ekonomii oraz polityki środowiskowej Unii Europejskiej, w tym dotyczące zielonej transformacji.

 

I rok studiów realizowany będzie na Uniwersytecie Kopenhaskim, a program zajęć zostanie dostosowany do wybranej ścieżki specjalizacyjnej (realizowanej już w trakcie II roku nauki). II rok studiów będzie można podjąć na jednym z uniwersytetów Sojuszu, w zależności od wybranej ścieżki mobilności. Na Uniwersytecie Warszawskim studia będą organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych. 

 

Wśród specjalności oferowanych w ramach programu są:

  • Zaawansowana Ekonomia Środowiska (Uniwersytet w Heidelbergu);
  • Porównawcza Polityka Środowiskowa (Uniwersytet w Heidelbergu);
  • Zmiana Klimatyczna i Ekonomia Energii (Uniwersytet w Mediolanie);
  • Polityka i Instrumenty Polityczne Zielonej Transformacji (Uniwersytet Karola w Pradze);
  • Zielona Ekonomia i Sprawiedliwa Transformacja (Uniwersytet Warszawski).
Erasmus Mundus Joint Masters

European Environmental Economics and Policy (M3EP) to drugi program studiów wspólnych w ramach Erasmus Mundus Joint Masters prowadzony przez partnerów Sojuszu 4EU+. Wcześniej, w ramach projektu MERGED, uruchomione zostały studia wspólne Global Environment and Development, prowadzone przez Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet w Mediolanie oraz Uniwersytet Warszawski. Na UW studia Global Environment and Development są organizowane przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

 

Rekrutacja na oba kierunki (na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2025/2026) rozpocznie się 16 stycznia i potrwa do 1 marca (dla kandydatów z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Edukacji i Szwajcarii). Zapisy dla kandydatów spoza UE, Europejskiego Obszaru Edukacji i Szwajcarii trwają do 15 stycznia.

 

O udział w programach mogą ubiegać się posługujący się językiem angielskim absolwenci lub studenci ostatniego semestru studiów pierwszego stopnia na kierunkach wskazanych w wymaganiach rekrutacyjnych.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Sojuszu 4EU+ >>