Globalne zmiany środowiska to temat przewodni kolejnej Nocy Biologów na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Biologii oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Wykłady, warsztaty, pokazy i inne atrakcje przygotowane dla miłośników przyrody odbędą się 10 stycznia.
Noc Biologów to cykliczne wydarzenie popularnonaukowe skierowane do wszystkich pasjonatów przyrody – dorosłych, młodzieży i dzieci. Pomysł na jego organizację pojawił się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie odbywa się w trzydziestu czterech ośrodkach naukowych na terenie całego kraju.
Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywana jest przez Wydział Biologii oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Dziewiąta edycja odbędzie się 10 stycznia w godz. 17.00-23.30. W programie przewidziano wiele wykładów, warsztatów, pokazów i innych atrakcji, które połączy jeden temat przewodni: globalne zmiany środowiska. Wśród nich znajdą się m.in.:
- stoisko „Instrukcja obsługi środowiska”;
- warsztaty „Dokąd wyprowadzą się niedźwiedzie polarne?”, „Co zmiata herbata? Czyli o wolnych rodnikach i właściwościach antyoksydacyjnych”, „Naturalne kosmetyki: zrób to sam”;
- wykłady „Plastik opanowuje oceany. Co robić?”, „2 kg szczęścia: mikrobiom człowieka”, „Trucizny w Grze o tron”.
Wykłady i zajęcia poprowadzą nie tylko pracownicy Wydziału Biologii, ale także naukowcy z pokrewnych instytucji, popularyzatorzy nauki oraz osoby zaangażowane w ochronę środowiska.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje jednak system zapisów na warsztaty. System rezerwacji dla osób indywidualnych będzie otwarty od 2 stycznia (godz. 18.00) do 3 stycznia (godz. 24.00). Linki do rejestracji dostępne będą na stronach: fanpage Nocy Biologów na FB oraz www.nocbiologow.home.pl. Na stronie Nocy Biologów można się również zapoznać z harmonogramem wykładów i warsztatów.