19 października na Uniwersytecie Karola w Pradze odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego tworzącego Eastern Partnership University Cluster. Celem partnerstwa jest utworzenie konsorcjum składającego się z uczelni Unii Europejskiej oraz uczelni wschodnioeuropejskich.

Uczelnie zrzeszone w Eastern Partnership University Cluster będą wspólnie realizować projekty w czterech kluczowych obszarach: edukacja, nauka i badania, najlepsze praktyki oraz społeczna rola uniwersytetu.

Konsorcjum tworzą: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet w Kolonii, Uniwersytet w Mediolanie, Eötvös Loránd University, a także Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki, Użhorodzki Uniwersytet Narodowy, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki, Dnieprzański Uniwersytet Narodowy im. Ołesia Honczara, Tbiliski Uniwersytet Państwowy im. Iwane Dżawachiszwilego, Państwowy Uniwersytet Mołdawski.

Podczas podpisania listu intencyjnego Uniwersytet Warszawski reprezentował prof. Sambor Grucza, prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych.

Podpisanie listu intencyjnego tworzącego Eastern Partnership University Cluster

Podpisanie listu intencyjnego tworzącego Eastern Partnership University Cluster. Fot. Uniwersytet Karola w Pradze.