Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak powołał Radę Interesariuszy Wydziału Medycznego UW. Liderzy reprezentujący naukę, biznes, instytucje publiczne oraz organizacje społeczne będą współpracować z jednostką Uniwersytetu w zakresie rozwoju medycyny i kształcenia medycznego.

16 lipca rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak powołał Radę Interesariuszy Wydziału Medycznego UW. Składa się ona z przedstawicieli kluczowych podmiotów reprezentujących naukę, biznes, instytucje publiczne oraz organizacje społeczne, które będą współpracowały z jednostką w obszarze rozwoju medycyny i kształcenia medycznego.

Rada Interesariuszy to organ konsultacyjno-doradczy wspierający proces dydaktyczny i badawczy, a także rozwój naukowy oraz zawodowy studentów Wydziału Medycznego UW. Rada będzie m.in. wspierać współpracę Wydziału z otoczeniem społeczno-gospodarczym poprzez wspólne inicjatywy, takie jak projekty badawcze i dydaktyczne, staże, praktyki, konferencje i seminaria.

Pierwsze spotkanie Rady Interesariuszy zaplanowano na 17 września.

Członkowie Rady Interesariuszy Wydziału Medycznego UW:
  • Anna Brzezińska, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego;
  • dr Artur Drobniak, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej;
  • prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego;
  • gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego;
  • Artur Krawczyk, prezes Zarządu Warszawskiego Szpitala Południowego;
  • Andrzej Witek, prezes Zarządu CenterMed;
  • Barbara Kordas, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie;
  • prof. dr hab. Jacek Jemielity, prezes ExploRNA Therapeutics sp. z o.o., pracownik Centrum Nowych Technologii UW;
  • Tomasz Németh, prezes Zarządu Gedeon Richter Polska z o.o.;
  • dr n. med. Krzysztof Kurek, członek Zarządu ds. medycznych LUX MED sp. z o.o.